kdo jsem

O mně

Ahoj, jmenuji se Nicolette a jsem věčný “všudedomec”.

Také holka z východu, milovník přírody, lidí, piva a života. S batohem na zádech, stopem a po svých poznávám svět. Během svých cest jsem navštívila 38 zemí na všech obydlených kontinentech.

Studovala jsem marketing v deštivém Liverpoolu (UoL), ale své bledé půlky jsem si naštěstí měla možnost opálit během půlročního studia v prosluněném australském Sydney (USYD).

Kdysi jsem se pohybovala na čtyřech kolech v přestavěné dodávce jménem Karel, kterou jsem upravila na obytnou s pomocí rodiny a přátel. Navíc jsem si při studiích v Anglii vyzkoušela, co vanlife na plný úvazek obnáší. Nyní se už však věnuji převážně dálkovým trekům.

Má poslední sólo výprava proběhla v létě 2021, kdy jsem putovala 2025 km do Istanbulu na podporu české komunity v rumunském Banátu, kdy jsem ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v Tísni dokázala vybrat neuvěřitelných 167 600 Kč. Z této pěší poutě jsem si přivezla suvenýr v podobě životní parťačky Svili, fenky nalezené na smetišti nedaleko bulharského Svilengradu. O tomto dobrodružství si můžeš přijít poslechnout na mých přednáškách a nebo přečíst v mé autorské prvotině.

Kromě cestování, putování, přednášení a psaní se již několik let věnuji také průvodcování v horách pro cestovní kancelář.

Pokud tě baví, co dělám, tak mě můžeš podpořit pozváním na jedno virtuální pivo nebo sledovat podrobně mé aktivity na HeroHero.