kdo jsem

O mně

Ahoj, jmenuji se Nicolette a jsem věčný “všudedomec”.

Také holka z východu, milovník přírody, lidí, vína a života. S batohem na zádech, stopem a po svých poznávám svět. Během svých cest jsem navštívila 38 zemí na všech obydlených kontinentech.

V létě 2021 jsem putovala 2025 km do Istanbulu na podporu české komunity v rumunském Banátu, kdy jsem ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v Tísni dokázala vybrat neuvěřitelných 167 600 Kč. Z této pěší poutě jsem si přivezla suvenýr v podobě životní parťačky Svili, fenky nalezené na smetišti nedaleko bulharského Svilengradu. Mé dobrodružství si můžete přijít poslechnout zde a na jaře příštího roku přečíst i v chystané knize.

Na čtyřech kolech se pohybuji v přestavěné dodávce jménem Karel, kterou jsem upravila na obytnou s pomocí rodiny a přátel. Navíc jsem si při studiích v Anglii vyzkoušela, co vanlife na plný úvazek obnáší. Karel se občas vydává na cesty i s jinými dobrodruhy – Karel&Ty.

Studovala jsem marketing v deštivém Liverpoolu (UoL), ale své bledé půlky jsem si naštěstí měla možnost opálit během study abroad v prosluněném australském Sydney (USYD).

Pracovní zkušenosti sbírám jako horský průvodce pro CK Alpina a marketingové srdce mám v agentuře World of Online. Ve volném čase doučuji angličtinu a dělám rozhovory pro start-up Adventurer, kde zpovídám jedince, kteří mají stejně toulavé boty jako já.

Pokud tě baví, co dělám, tak mě můžeš podpořit třeba pozváním na jedno virtuální pivo!